Про це дослідник написав у статті "Будинок Христа в Назареті був знайдений?" у свіжому номері наукового журналу Biblical Archaeological Review.

Він та його колеги 9 років вели дослідження на місці розкопок в Назареті — в містечку, в якому, за переказами, народився Ісус Христос. І тепер стверджують: виявлені тут руїни залишилися від будинку, в якому Спаситель провів своє дитинство.

Вчені датували споруду I століттям нашої ери — в той час в Назареті було не більше 50-ти будинків. Житло вирубано в вапняному пагорбі, має кілька суміжних кімнат. У ньому зберігся один дверний проріз. Поряд з будинком — з боків від нього — розташовані дві гробниці. Археологи розкопали і предмети вжитку, виготовлені з вапняку — каменю, який вважався у євреїв чистим.

Археолог Дарк вважає: вірогідність того, що будинок той самий, в якому жили Діва Марія і тесля Йосип, дуже висока. По-перше, він, як і сказано в Біблії, розміщений поблизу від того місця — від грота, в якому архангел Гавриїл повідомив Марії про прийдешнє народження сина Божого. Там тепер стоїть храм Благовіщення. По-друге, будинок в точності потрапляє під опис, зроблений візантійцями ще в глибоку давнину — в 670 році нашої ери. І нарешті, над будинком і гробницями була зведена церква. Неспроста, мабуть. Руїни церкви теж знайшлися.

Перші, попередні розкопки почалися тут ще 1880-го року. Продовжилися в 1936. Але справжні дослідження стартували лише в 2006 році. І ось 2015 рік, схоже, приніс сенсаційні результати.

На звання "будинку Ісуса" претендує, до речі, ще одне житло, виявлене неподалік від обстеженого Дарком. У 2009 році його розкопала група ізраїльських археологів. У будинку було дві кімнати, внутрішній дворик з цистерною для збору дощової води і великий льох. Будівлю теж віднесли до I століття нашої ери. І оголошуючи про його знахідку, натякнули, що мова йде, швидше за все, про будинок Спасителя.

Нагадаємо, команда вчених на чолі з Крейгом Евансом, канадським дослідником Нового Завіту з Університету Акадія, відшукала фрагмент Євангелія від Марка, написаний до 90-х років I століття н. е. Раніше не вдавалося знайти біблійний текст, написаний раніше II століття н. е., так що знайдена копія виявилася найдавнішою.