Водночас, у соцмережі заплющують очі на відверту сепаратиську діяльність російських користувачів. Жертвами блокування вже стали тисячі українців. Серед них відомі українські політики.

На грудях доньки загиблого бійця Андрія Матвієнка посмертна нагорода батька. Фото цієї дівчини було видалено із Фейсбука. Мовляв, через розпалювання ворожнечі. Щодня у соцмережі блокується близько тисячі акаунтів українських користувачів. Неодноразово забанений журналіст Юрій Бутусов каже, це складна технологія інформаційної війни.

Читайте також: День в історії. 11 років тому Цукерберг запустив Facebook

"Я думаю, що створена організована група людей, які надсилають скарги до офісу Facebook. І в офісі соцмережі є російськомовні люди, які вважають, що формально — це абсолютно нормально", — розказав Бутусов.

Натомість, модератори не поспішають блокувати росіян за фотографії дітей із Сирії, яких начебто убили на Донбасі українські бійці.

"Тут дуже багато подвійних стандартів. Головний подвійний стандарт, що ніхто не блокує і не банить росіян за образи українців. Ніхто не блокував журналіста Грема Філіпса, який знімав мертвих українських воїнів", — розповів заблокований український письменник Андрій Бондар.

Була заблокована і сторінка голови Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. За фото зі зміненим віршем Тараса Шевченка. Художника Олександра Ройбурда забанили за критику чиновника. Журналіста Андрія Капустіна начебто за пропаганду порнографії.

Блогери кажуть, жорстко банити їх почали після критики Московського патріархату, чиє керівництво відмовилось вшановувати загиблих бійців на Донбасі. Це підтверджує і журналіст Лана Самохвалова. ЇЇ заблокували начебто за те, що прізвище у Фейсбуці не відповідає паспортних даним. Це збіглося з її закликами до українців позбутись релігійного впливу Кремля.

Як відомо, керівник компанії Марк Цукерберг відповів на численні звернення українців.

Нагадаємо, раніше українці спробували донести до засновника мережі Facebook Марка Цукерберга необхідність відкриття офісу в Україні.

Президент України Петро Порошенко також звернувся до засновника Facebook Марка Цукерберга, щоб він посприяв створенню в Україні офісу соціальної мережі.