Відтак, фіскальна реформа має стати стимулом до детінізації економіки.

Президент Асоціації податкових радників Ярослав Романчук зазначив, що організація пропонує піти шляхом ліквідації Фіскальної служби і створення на її місці двох підрозділів у Міністерстві фінансів — це податкова і митна палата.

Крім того, фахівці пропонують ліквідувати податкову міліцію та зменшити тиск на підприємців. Зокрема, скасувати податок на прибуток. На думку експертів, це не зменшить надходження до бюджету. Натомість, дасть поштовх до розвитку бізнесу.

Читайте також: Експерти назвали найбажанішу професію в Україні (Інфографіка)

Керівник Аналітичної групи "Amelin Strategy" Анатолій Амелін зазначив, що такі кроки дадуть поштовх для зростання товарообігу і як наслідок — відрахувань по ПДВ. Експерт впевнений, що це має призвести до створення робочих місць.

Своє бачення податкової реформи представив перший заступник профільного комітету парламенту, народний депутат від "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Журжій. На його думку, запропоновані ініціативи приберуть бар'єри, які створюють ці державні органи і створять умови для виходу України з кризи.

80% українського бюджету формують 1,5 тисячі компаній. Водночас податки збирають 60 тисяч співробітників. Тож, на думку фахівців, штат податківців доцільно скоротити щонайменше у п'ять разів. Це дозволить значно зменшити видатки на утримання чиновників.