Російський політолог і економіст Владислав Іноземцев написав про це у своїй статті для видання "Новое время".

У 2014-му регіон став найбільш дотаційним у Росії після Чечні (витрати кримських бюджетів забезпечені субвенціями з Москви на 91%). Але в абсолютних цифрах витрати не виглядають катастрофічними: у 2015 році дотації для Криму і Севастополя становитимуть до 57 млрд рублів або менше 0,1% ВВП Росії. Для порівняння: відтік приватного капіталу за кордон тільки в I кварталі — $32,6 млрд, або близько 1,8 трлн рублів,
— написав він.

За його словами потребуватимуть грошей і будівництво мосту через Керченську протоку, і мілітаризація самого півострова, але навіть такі витрати Москва ще може собі дозволити. Іноземцев наголошує, що більш відчутними можуть бути політичні наслідки для всієї Росії.

Читайте також: Експерт пояснив, чому у "тотальній війні" з Росією переможцем буде Україна

Приєднавши Крим, Росія зважилася на політичний крок, набагато відчайдушніший, ніж економічний. Вона вперше розширила свою територію — причому нелегітимним методом — з моменту конституювання себе як незалежної держави в 1990-1991 роках. По суті, Росія отримала таку ж політичну бомбу уповільненої дії, яку знайшов СРСР в 1940 році (з приєднанням трьох країн Прибалтики — "24"),
— пояснює політолог.

Іноземцев вважає, що повністю інтегрувати Крим Росії не вдасться, тому він лише розхитуватиме ситуацію як спірна територія.

"У більш віддаленій перспективі, якщо російські методи інтеграції Криму породять додаткову напруженість у суспільстві, якщо економічне становище Росії погіршиться через внутрішні причини, якщо околиці і національні республіки почнуть вимагати справжнього федералізму — то в таких умовах фактор Криму може зіграти вкрай деструктивну роль для Росії", — підсумував експерт.

Читайте також: Процес повернення Криму вже починається, — російський аналітик