Заборона мобільників в АТО

Українські військові та медики, які перебувають у зоні АТО не можуть вільно користуватись мобільними телефонами. Крім того, у зоні проведення Антитерористичної операції заборонили користуватися також технічними засобами, зокрема фотоапаратами. Дозволи на використання техніки надає безпосередньо військове керівництво.

Мобілізація не для всіх

Нардепи звільнили від мобілізації наукових співробітників та працівників вишів.
За це рішення проголосували 266 народних депутатів.

Військова мода

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект про внесення змін щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців. Планується, що Міноборони буде розробляти зразки та вигляд військової форми, а також правила її носіння. СБУ та інші спецпризначенці зможуть вносити Мінобороні свої пропозиції щодо знаків розрізнення. За відповідне рішення проголосували 279 нардепів.

Беззбройні

Депутати поки не дозволяють держслужбовцям їздити у зону АТО зі зброєю. Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект. Даним законопроектом пропонують дозволити особам, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій введено воєнний стан або проводиться АТО, тимчасово отримувати зброю та/або спецзасоби індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку.

Каса відміняється

Рада внесла зміни і дозволила підприємцям, які працюють на 3 групі єдиного податку, встановлювати касові апарати після отримання доходу понад 1 млн грн. Якщо менше, то РРО встановлювати не треба. Якщо більше, то з першого числа наступного кварталу.

Обмінники без паспорту

Верховна Рада заборонила вимагати посвідчення особи для купівлі-продажу іноземної валюти. Така норма міститься у Законі “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, за який проголосували 248 народних депутатів.

Кадрові зміни

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови про призначення головою СБУ Василя Грицака. Повідомлення про цей проект постанови сьогодні з'явилось на сайті Ради.

Крім того, завтра, 2 липня, парламент може розглянути відставку міністра екології України Ігоря Шевченка.

Депутатські пристрасті

Крім сумлінної праці деякі народні обранці у Раді знаходять ще час для справ амурних. Обіймаються через смс, переписуються з Олею та Верунєю та вибирають брендовані вітрила ймовірно для яхт. Детальніше у фотоогляді.