Таку думку висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк.

Росія виплачує грошову компенсацію за кримську інфраструктуру, робить знижку на газ і спільно з Україною та міжнародними партнерами відбудовує знищену промисловість на сході нашої країни. Захід знімає з російської економіки санкції, а Москва йде на компроміси з інших важливих питань. Таким чином, знімається міжнародна напруженість і загроза світової війни, а бізнес починає заробляти гроші,
— спроектував ймовірний сценарій розвитку подій експерт.

На його думку, такий сценарій врегулювання кризи кремлівські стратеги вважають найоптимальнішим.

Октисюк зауважив також, що у російському політичному дискурсі почали рідше використувавати терміни "Новоросія", "Русский мир", "Російська весна", "Народні республіки" та інші.

"У Кремлі усвідомили, що рівень антизахідної істерії і антиукраїнської політики дійшов до межі. Це не тільки небезпечно, але і дорого. У результаті ми чуємо заяви російського істеблішменту про те, що "Донбас — це Україна", "Росія ніколи не буде воювати з Україною" і так далі", — пише експерт.

Сформована на Донбасі тупикова ситуація економічно не вигідна Кремлю... Крім хворобливих міжнародних санкцій, влада РФ змушена витрачати бюджетні кошти на утримання військового контингенту на сході України,
— зауважив він.

За словами експерта, війною на Донбасі Путін хотів впливати на Київ і блокувати будь-які його дії, але цей план Кремля провалився.

"Швидше за все, Путін буде чекати до середини червня, коли і буде прийматися рішення про продовження або припинення санкцій", — підсумував Октисюк.

Читайте також: Війна на Донбасі може закінчитися цього року, — Ішингер