Сенатор Джон МакКейн у своєму міні-есе, пише Washington Post, присвяченому ситуації в Україні написав, що домовленості з Путіним, в тому числі і мінські домовленості не що інше, як фікція, адже давно пора зрозуміти, що довіряти Путіну не можна.

МакКейн впевнений, що санкції проти Росії і та допомога, яку зараз надають Україні США і Євросоюз недостатні для припинення конфлікту і наполягає на необхідності надання зброї Україна.

Співробітник аналітичного відділу Британського неурядового дослідницького центру European Leadership Network Лукаш Кулеса, в свою чергу, впевнений, що все поведінка Росії по відношенню до країн східної Європи є ні чим іншим, як залякуванням.

Росія хоче посварити членів НАТО. Вона не вперше висловлює жаль з приводу долі Польщі, яка опинилася між Росією і США, і якій може через це дістатися. А все через дурних польських політиків, які через голову простих людей домовляються з американцями. Москва хоче налякати не тільки поляків, а й жителів інших натовських країн. У травні російський посол загрожував Данії ядерною зброєю за підтримку системи ПРО. Але ця пропаганда видна наскрізь,
— цитує аналітика газета wyborcza.

За його словами, очевидно, що у Росії є військові плани, у списку її цілей присутні польські бази, порти, аеродроми. Але ядерною зброєю володіють не одні росіяни. Ядерна атака на члена НАТО не залишиться без відповіді, а тоді почнеться ядерна війна, в якій число жертв буде обчислюватися десятками мільйонів. У тому числі в Росії. Росіяни знають, що розмахувати шашкою – це одне, а ризикувати знищенням країни – зовсім інше.

Тому, підкреслює експерт, очікувати повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України не варто. Зараз найбільш вигідним для агресора є уповільнений конфлікт на Сході, який Росія буде продовжувати всіма можливими способами.

Однак, не все так однозначні в підтримці України. Є й інша точка зору.

В даний час, пише Nationalinterest, у Вашингтоні та деяких європейських столицях йдуть дебати про постачання зброї українському урядові, який веде боротьбу з Росією і проросійськими бунтівниками. Сполучені Штати, займаючись питаннями зовнішньої політики на додаток до розширення альянсу, повинні з повагою ставитися до стурбованості своїх союзників по договору. Український конфлікт важливий для ліберального міжнародного порядку, створеного США після Другої світової війни. Однак ці суперечки мають більш безпосереднє і практичне значення для європейських країн, частина з яких заперечує проти поставки зброї на Україні в силу своєї географічної близькості до зони конфлікту і обширних економічних зв'язків з Росією.

Тому саме ці розбіжності можуть призвести до послаблення позицій альянсу в цілому, чого і домагається Росія. Та ми наполягаємо на єдиній позиції всіх союзників, бо розуміємо, що тільки разом зможемо протистояти агресії Росії,
— зазначає автор статті.

Таким чином, поновлені ядерні загрози Росії не мають під собою серйозних підстав, і, як кажуть багато експертів, Росія зосередить всі свої сили на підігріванні конфлікту на Донбасі, в процесі намагаючись послабити позиції США і НАТО.