Зокрема, для набуття чинності права спадщини родичам необхідно свідоцтво про смерть спадкодавця, яке видається за місцем його прописки. Проте, як відомо, Україна не визнає діяльність російських структур на півострові і видані ними документи. У зв'язку з цим і оформити спадщину в Криму тим, хто проживає на материковій Україні, не вийде, пише видання "Примечания".

Я сам живу і прописаний в Криму, а мої діти живуть в Україні. За роки важкої роботи я встиг купити їм там по квартирі, але документи оформлені на мене. Зараз я зібрався в рейс і, розуміючи всі ризики цієї роботи, вирішив оформити на дітей довіреність. Однак нотаріус швидко відрадив мене від затії: якщо я помру, мої діти не отримають нічого,
— розповів житель окупованого Криму.

За словами місцевих юристів, що спеціалізуються на таких справах, єдина можливість успадкувати українське майно померлого родича-кримчанина — довести його смерть через український суд.

Дивіться також: Як відбувається захоплення власності в окупованому Криму

"Спадкоємці приносять в суд видане в Криму свідоцтво про смерть. Сам документ суддя, звичайно, визнає недійсним, однак підтверджує факт смерті. І вже з даним рішенням суду родичі можуть йти оформляти документи на вступ у право спадкування", — пише видання, зазначивши, що через півроку після смерті родича вони повинні подати заяву про вступ у спадщину.

Проте на цьому паперові процедури не закінчуються — впродовж 5 років потрібно пройти всі процедури і отримати у володіння нажите померлим, в іншому випадку спадщина переходить у власність держави.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що через економічну блокаду Криму, на анексованому півострові суттєво зросла вартість продуктів.