Тирса і обрізки з дошок: у лісництвах це – не відходи, а товар. Щороку Волинський лісгосп продає близько 3 тисяч кубометрів деревини. Для обігріву ці залишки – дешеве паливо. Закуповують його як населення, так і установи.

За 8 місяців ми продали населенню у межах 2 тисяч кубічних метрів, а 1400 кубометрів реалізували комерційним структурам, які також сьогодні переходять на альтернативні види палива,
— розповів директор Володимир-Волинського лісгоспу Дмитро Войтюк.

Одною з перших перевели на тверде паливо котельню у Володимир-Волинській школі-садку. Ця реконструкція обійшлася у 700 тисяч гривень, але економія є відчутною. Щодня школа спалює 1,5 тонни пелетів на 3 тисячі гривень — це втричі дешевше від газу.

Пелети надзвичайно енергоефективні, тому що вони виготовлені з тирси дуба. 1,5-1,6 тон пелетів дає ефект, як спалення 1 тисячі кубів газу,
— сказав заступник директора школи.

А дехто з волинян пішов ще далі. Волиняни на ім'я Ростислав упродовж року гріє воду за допомогою сонця. Колектори на даху акумулюють сонячну енергію й перетворюють у теплову. Вона нагріває воду в 300-літровому бойлері. Літом температура може перевищувати 70 градусів.

А один з власників новобудови у Луцьку про енергоощадність подбав заздалегідь. На даху встановив модулі, які сонячну енергію перетворюють в електричну.

За його словами, сонячна енергетика дає значну економію, літом – 100%, а у період міжсезоння, можна досягнути 60% економії на гарячій воді, на опаленні та електриці.

Автор сюжету — Андрій Гнатюк.