Сьогодні під стінами мін'юсту зібралося із десяток людей. Мітингарі стверджують: їх виганяють із власних домівок.

Історія почалася 1995 року. Тоді фармацевтична фірма "Дарниця" запропонувала своїм працівникам вкластися у будівництво багатоповерхівки в обмін на квартири.

Квартири у компанії із розтермінуванням люди придбали ще в далекому 1997 році. Погасили кредит, але нещодавно суд зобов'язав їх ще раз віддати борг. Виявилося, що компанія оформила квартири не на покупців, а на себе.

Фармацевтичною фірмою "Дарниця" було у незаконний спосіб отримано право приватної власності на наш будинок, на наше житло, яке вони нам ще раз продали,
— відповідає мешканка будинку Віта Бишенко.

У документах є цікавий факт. Після сплати боргу фармацевтична компанія "Дарниця" мала видати мешканцям довідку про те, що люди їм нічого не винні. Це дає їм право вільно розпоряджатися власними метрами: продавати, дарувати чи переоформлювати. Та фірма цього не зробила.

У компанії апелюють до зміни курсу національної валюти за 18 років. Вищий спеціалізований суд України став на бік "Дарниці". Люди мають віддати курсову різницю.

Читайте також: Як обрати надійного забудовника

У такий спосіб у цьому будинку продали 163 квартири. Мешканці 30 із них так і не змогли повернути борг. У виконавчій службі їх уже попередили: у разі несплати боргу, квартиру продадуть на електронному аукціоні. Це дозволяє відповідне рішення суду.

Департамент виконслужби очолює Олена Терлецька. Раніше вона представляла юридичні інтереси фармфірми "Дарниця". Ображені мешканці передали свої скарги міністру юстиції.

Автор — Олексій Кондаков.