США

США та Великобританія мають перед нами зобов’язання, коли ми відмовилися від ядерної зброї. Вони брали на себе зобов’язання захищати Україну. Цей захист міг бути різноманітним: від введення військ до надання летальної зброї, однак цього не сталося.

Все що ми маємо від США— це моральну підтримку, не більше.

ЄС

Водночас Європейський союз обрав іншу позицію, йдеться про економічну блокаду Росії, адже зрозуміло, що до військового конфлікту вони не готові. Перш за все тому, що не бажають мати конфлікт з ядерною державою.

1,5 роки економічної блокади Росії дали свої плоди. На сьогодні, ми маємо чергову хвилю обвалу російської валюти. Тут важливу роль зіграли США, вони домовилися про поступове зниження ціни на нафту з основними його постачальниками з Близького сходу.

Економічний шлях блокади Росії є довшим, але не менш ефективним, ніж військовий.

Мінські домовленості

Слід згадати, у яких умовах ми підписали перші Мінські домовленості: наші війська потрапили у котел від Іловайськом, армія відступала, тому на той момент це був єдиний шлях зупинити наступ російсько-терористичних військ.

Аналогічну позицію можна висловити щодо місії ОБСЄ — іншого варіанту, хоча б в такий спосіб контролювати терористів просто не існує

Через те, що мінські угоди не влаштовують жодну із сторін — їх постійно порушують.

Нові подробиці анексії Криму

У Сполучених штатах рекомендували не чинити військовий опір у Криму, тому що вони розуміли, якщо Україна піде на відкритий конфлікт з російськими військами, тоді американці були б змушені втручатися, чого вони категорично не бажали.