Так, New York Times зауважили, що створення такої поліції є, окрім всього іншого, важливим кроком у розриві України з радянським минулим.

Навчені американськими і канадськими тренерами і одягнені в менш мілітаристські уніформи з назвою "Politsiya", щоб відзначити розрив зі старим, радянським стилем "Міліція", молоді офіцери пообіцяли уникати хабарництва, пов'язаного із їх роботою.

Це був, мабуть, найпомітніший розрив з радянським минулим України та з промосковським президентом Віктором Януковичем.

Та не все так оптимістично. Головну проблему американський аналітик бачить у тому, що існуюча нині система, яку не знищили повністю, може завадити новим поліцейським уникати хабарництва.

Німецьке видання DW налаштоване більш оптимістично.

Вони зауважують, що кияни переважно тепло зустрічали появу людей у новій формі. Довгоочікувана реформа також викликала справжній інтерес серед жителів міста. Також вони зазначають, що люди середнього віку були більш обережні у своїх оцінках, аніж молодь.

Зламати корупційну систему в лавах МВС та повернути довіру громадян до правоохоронців — таким керівництво міністерства внутрішніх справ України бачить головне завдання нової української поліції, та варто згадати, що раніше вже було багато анонсів подібних реформ, які не виправдали очікувань,
— пояснює видання.

Видання Euronews було більш змістовним в аналізі реформи. Вони звернули увагу на деталі та зауважили, що нова поліція має всі шанси стати успішною через низку факторів: це і те, що нових поліцейських навчали інструктори, які були запрошені з США, Канади та Японії, і те, що новим патрульним суттєво підвищили зарплату.

Та вирішальним фактором журналісти вважають самих ініціаторів реформ.

Багато з тих, хто допомагав реалізувати нову поліцію, працював над аналогічним проектом в Грузії. Результат Грузії у цій сфері зараз вражаючий, тож всі шанси отримати такий результат має і Україна.

Але і тут не обійшлося без критики.

Зміни призвели до часткового розпуску існуючих патрульних сил, що залишилися з радянських часів, тобто суттєво зросте рівень безробіття тисяч старих офіцерів міліції. І по мірі розвитку реформи їхня кількість буде тільки зростати, а програми їх перекваліфікації наразі не існує.

Вочевидь відгуки суперечливі, але всі згодні з тим, що ця реформа була необхідна і вона є показником політичної волі нашої держави, а такий незаангажований погляд світових аналітиків лише допоможе Україні розвиватися в демократичному, цивілізованому напрямку.