Підсумки саміту

Якщо оцінювати успішність Ризького саміту, то я можу сказати, що він був успішний. Принаймні, це не крок назад, як було у Вільнюсі. На нинішньому етапі європейці пропонують формулу, яка перенесена з Угоди про асоціацію України з ЄС. Потрібно чекати політичного рішення про розширення ЄС. Коли воно буде прийняте, тоді можна буле подавати заявку. Україна не збирається подавати її до 2020 року.

Європа не хоче визнавати перспективу членства України в ЄС, бо на процедуру прийняття потрібно виділяти гроші. А бюджет у ЄС плануються на сім років. Наступне планування відбудеться у тому ж 2020 році.

Україні відмовили у безвізовому режимі не через війну. Навіть тоді, коли у нас не було війни перспектива членства залишалась такою ж примарною.

Кадрові рішення Президента

Президент говорить, що на Ризькому саміті Україна зможе отримати безвізовий режим. Але це важкий технологічний процес, потрібно виконати усі процедури. У доповіді Єврокомісії оприлюдненій у травні, йдеться про те, що є питання до міграційної та прикордонної служби. Відповідно Президент змусить ці установи поліпшити роботу і наблизити безвізовий режим.

Російські полонені

Ця ситуація з ними у першу чергу є неприємною для керівників Росії і безпосередньо для російських військовослужбовців, що перебувають на Донбасі. Тепер вони зрозуміють, якщо потраплять у полон, то російська держава від них відмовиться. Це козир для України на міжнародній арені. Тому дуже важливо, щоб цей судовий процес був публічний та обійшов усі світові медіа. Але втому числі і російські. Для керівництва Росії – це моральна криза.

Цей випадок все таки не зрушить з місця пункт мінських домовленостей щодо обміну полоненими всіх на всіх.