Про це на сторінках видання The Foreign Policy пише історик і політолог українського походження, професор політології в Ратґерському університеті (Нью-Джерсі) Александр Мотиль, який вже не вперше виступає із тезою про небажаність для України відновлення територіальної цілісності, йдеться в статті на "Голос Америки".

Україна готова до повномасштабної війни із Росією; вона також готова до і може пережити припинення підтримки з боку Вашингтона та скасування санкцій проти Росії. Але погані новини полягають у тому, що Київ абсолютно не готовий до сценарію, який може знищити Україну з найменшими втратами для Путіна: повернення Донбасу,
– пише Александр Мотиль.

На думку Мотиля, "напів-заморожений конфлікт" на сході України найбільше відповідає інтересам Києва, адже дозволив йому припинити дотації депресивного регіону, позбутись впливу тамтешніх олігархів, політиків та криміналу та необхідності задобрювати "прорадянське та проросійське населення".

Останні досягнення Києва у царині реформ та державного будівництва стали можливими саме через те, що Росія окупувала Донбас, вважає історик.

"Якби Росія не окупувала Донбас після Євромайдану, Київ не зміг би провести системні реформи та будувати все більш стабільну та демократичну державу за підтримки своїх патріотично налаштованих громадян", – міркує Мотиль.

Натомість для Росії, окупація Донбасу обернулась колосальною проблемою, яка продовжує виснажувати ресурси Москви.

Історик вважає малоймовірним повномасштабне вторгнення Росії в Україну, натомість може прагнути угоди із новою адміністрацією США, в межах якої в обмін на повернення Україні контроль над Донбасом, з Москви було би знято частину санкцій.

Читайте також: Військові готові до будь-якого розвитку подій на Донбасі, – генерал-майор

У разі повернення Донбасу, вважає Мотиль, на Україну може чекати наступне: війна із сепаратистами, яких вже не підтримує Росія; небхідність відновлювати зруйнований війною регіон (вартість відновлення перевищує 20 мільярдів доларів, вважає Мотиль); повернення до участі у демократичному процесі мільйонів налаштованих проти заходу виборців; повернення проросійських політичних сил; контроль у регіоні повернуть собі "олігархи та злодії"; відновлення протистояння між Сходом та Заходом країни.

Читайте також: Реінтеграція Донбасу: чим небезпечне культурне єднання з окупованими територіями