Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський, коментуючи заяву голови Ради Європи Дональда Туска, що ключовим фактором, який би дозволив побудувати єдність Європи щодо кризи в Україні, є Нормандський формат.

За словами політолога, вже третій рік Європа дуже наполягає на Нормандському форматі, на Мінських домовленостях. Але час показує, що ці формати не вирішують проблеми.

З іншої сторони, було б непогано, якби до Нормандського формату приєдналися США. Зважаючи на непередбачуваність Трампа, а також те, що за зовнішню політику відповідатимуть республіканці, не можна цього виключати. Але, швидше за все, в такій ситуації Росія буде категорично проти,
– вважає він.

Водночас, на думку Сергія Постоловського, що стосується альтернативних варіантів, ніхто не говорить про Будапештський меморандум, тому що це не вигідно ні Заходу, ні Росії. Крім того, Європа не може сьогодні нічого іншого запропонувати, ніж Нормандський формат.

Читайте також: Конфлікт на Донбасі переходить на рівень політичного згасання, – політолог

"В Європі зараз не хочуть нічого нового придумувати. Впливає те, що 2017 рік – рік виборів у ключових країнах ЄС і до влади можуть прийти ультраправі та праві сили, які сьогодні відкрито висловлюють свою підтримку Путіну. Ніхто не знає, хто прийде до влади у Франції чи Німеччині. Європа завмерла. Тенденція така, що буде зовсім переформатований європейський ландшафт", – зазначає Постоловський.

До того ж, зауважує він, всі очікують, коли Дональд Трамп стане офіційно президентом США. В ЄС орієнтуватимуться на нову зовнішню політику Білого дому,

Експерт наголошує, що в Європі схиляються до думки Росії, що спочатку треба провести вибори в ОРДЛО, а безпека – потім. Але цей варіант повністю нівелює збереження українських національних інтересів.

Україна має перестати кидатися зі сторони в сторону і зайняти більш жорстку позицію на світовій арені, за прикладом Туреччини. В сьогоднішньому світі не можна говорити мовою миру або бігати, як бідний родич. Україна, все-таки, цікава Європі. І це треба використовувати і наполягати на захисті своїх національних інтересів. Інакше будь-які домовленості з Росією будуть відбуватися за наш рахунок,
– підкреслив Сергій Постоловський.

Нагадаємо, голова Ради Європи Дональд Туск заявив, що ключовим фактором, який би дозволив побудувати єдність Європи щодо кризи в Україні, є Нормандський формат. Він також не відкидає, що антиросійські санкції будуть продовжені ще на півроку. За словами Туска, проукраїнську позицію в цьому питанні займають Польща, Литва, Латвія, Естонія, Швеція, частково Великобританія. Але така позиція вже не є загальноєвропейською.