Про це в інтерв’ю Reuters заявила керівниця Нацбанку Валерія Гонтарева.

Наш базовий сценарій передбачає, що ми отримуємо 1,3 мільярда доларів в цьому році, але ризики того, що ми його не встигнемо отримати цьогоріч є. Я не хотіла б, щоб ми плекали ілюзії, що ми можемо обійтися без міжнародної допомоги. Якщо ми не отримуємо наступний транш, то у нас резерви починають танути на очах. І те, чим ми займалися останні 2,5 року – коли ми стабілізували ситуацію, ростили наші резерви, забезпечували макроекономічну стабільність – все це на наших очах починає випаровуватися,
– заявила Валерія Гонтарева.

За словами глави НБУ, перешкодою для позитивного вирішення може стати зволікання парламенту з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи, проведенням земельної реформи.

Читайте також: "Банкопад": що потрібно пам'ятати про зачистку банків і захист вкладників

У 2017 році Україна повинна заплатити 1,5 мільярда доларів відсотків за зовнішніми зобов'язаннями і погасити 1 мільярда доларів раніше взятих кредитів МВФ.

"Якщо ми не отримуємо наступний транш і 700 мільйонів доларів макрофінансової допомоги ЄС, у нас резерви практично залишаються на поточному рівні у 15,5 мільярда доларів – це 3,7 місяці покриття імпорту", - сказала Гонтарєва.

В цьому випадку під загрозою опиниться прогноз збільшення резервів до 23,1 мільярда доларів в наступному році і валютна лібералізація.

Читайте також: В НБУ назвали реалістичний курс гривні на наступний рік