"Якщо воно буде впроваджено якісно і неформально, то ми будемо мати абсолютно нову країну", – вважає міністр фінансів Олександр Данилюк.

Головний донор України, Міжнародний валютний фонд, до такої ідеї ставиться схвально.

"Це забезпечить більш чітке планування ключових параметрів бюджету. Перш за все видатків на обороноздатність. Зверніть увагу, в багатьох країнах запровадження середньострокового планування починається саме з видатків на оборону", – розповів представник МВФ в Україні Жером Ваше.

Підтримують ідею про трирічне планування бюджету й економічні експерти. Адже це покращить інвестиційний клімат.

"Одним з важливих показників – це більша передбачуваність, покращення бізнес-клімату. Оскільки бізнес зможе планувати свою діяльність більш довгостроково", – розповів голова економічного департаменту МЦПД Ангела Бочі.

Якщо держбюджет стане трирічним, то не доведеться коригувати місцеві кошториси.

"Після прийняття Державного бюджету місцевий бюджет має бути скоригований протягом 2 тижнів, що також не дозволяє використовувати ефективно середньострокове планування", – сказав перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Щоправда, цього року перейти на багаторічне планування своїх фінансів Україна не встигне. Адже віддати парламенту чернетку кошторису на наступний рік Мінфін має до першого червня. До того ж доведеться внести зміни до низки законів. А у депутатів наступного місяця мають початися канікули. Міністр бідкається, що через стару систему гроші завжди доводиться шукати в авральному режимі.

Це вже не перша спроба запровадити багаторічне планування в Україні. Свого часу уряд Азарова розробляв схожу стратегію управління фінансами до 2017 року. За багаторічними бюджетами живуть Німеччина, Швеція, Австралія, і навіть Росія. А Євросоюз планує свою фінансову політику на сім років вперед.