Ці резолюції, зазначив політолог, мають величезне значення. Барак Обама не дав чіткої відмови, він чекає. І тому ті рішення, які приймаються в американському конгресі, є додатковим елементом тиску на Росію.

До того ж тиск з боку парламенту та наближення президентської кампанії змушує Барака Обаму проявити твердість і показати себе саме як твердого політика. Цікаво, що в цьому є результат і нашої дипломатичної роботи.

Експерт заявив, що аргументація такої позиції лідера США, ніби то постачання зброї призведе до чергової ескалації конфлікту є, щонайменше, безпідставною. До того ж, наголосив експерт ця теза є власне російською, і саме Російська Федерація змогла нав’язати цю думку навіть експертному середовищу США.

Я думаю, що Путін думає, що він зважує різні варіанти. Розумієте, що неоднарозово лунало, що є червона лінія – наприклад той же Маріуполь, і якщо Росія піде в наступ на маріуполь, тоді будуть додаткові санкції, відключення від SWIFT, подальша ізоляція Росії. І все це для Путіна насправді дуже болюче. Тому не можна виключати жодного сценарія,
— переконаний Гарань.

Але, на думку політолога, раціональнішою для Путіна є тактика вимотування України. І для ескалації конфлікту він може використовувати всі методи, в тому числі і розхитування зсередини.

Також експерт прокоментував конфлікт з «УкрТрансНафтою» та визначив роль власне війни на Донбасі у цьому конфлікті.

За словами Гараня, Верховна рада своїми законопроектами стосовно окупованих територій зробила так, що Україна не потрапила в пастку мінських домовленостей Путіна. Бо тепер за будь-які порушення дійсно відповідатиме ворог.