Про це пише Володимир Мартин у статті "Бюджетні гроші для "сєпарів" для ZN.UA.

"У самозваних народних республіках, де народ нічим годувати, виник так званий пенсійний туризм, завдяки якому пенсіонери оформлюють і регулярно отримують із України пенсії, часто навіть не виїжджаючи за межі своїх населених пунктів. З юридичної та логічної точок зору, такі виплати не тільки незаконні, а й неприпустимі, тим більше що певний відсоток від отриманих грошей пенсіонери віддають організаторам схем, які, як правило, задіяні у владних структурах "ЛНР" та "ДНР". Тобто з Пенсійного фонду України йде непряме фінансування тероризму", — пише автор.

За словами журналіста, на "пенсійні схеми" уряд закриває очі з моральних міркувань, оскільки вони для багатьох пенсіонерів є єдиним засобом до існування.

Читайте також: Бойовики хочуть пенсій від Києва, навіть під міжнародним наглядом

Тим не менше, як зазначає Мартин, інші схеми фінансування окупованого Донбасу далеко не настільки двозначні.

Один з найгучніших прикладів — з Луганською філією РРТ(Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення), працівники якого протягом декількох місяців отримували зарплату з Києва, не зважаючи на відверту співпрацю з бойовиками у вигляді відключення українських каналів, а також трансляції сепаратистського "Луганськ-24" і ряду російських пропагандистських телеканалів.

Читайте також: Донецькі пенсіонери отримали пенсії у рублях

Згідно з офіційним порядком фінансування бюджетних установ, що опинилися під окупацією, вони можуть одержати фінансування тільки за умови переміщення з самопроголошених республік та реєстрації на контрольованій Україною території.

Водночас заявки на переміщення подали й деякі установи, які в принципі не могли переїхати з окупації. Доходило до абсурду — зареєструватися на контрольованій Україною території захотіли, наприклад, сільські ради та районні держадміністрації. І деякі з них справді були зареєстровані тут,
— вказує автор.

Наприклад, Софіївська селищна рада, розташована на підконтрольній бойовиками території поблизу міста Красний Луч отримала на заробітну плату, благоустрій селища, утримання дитсадка і клубу 404 956 тисяч гривень, незважаючи на те, що залишилася на окупованій території. Такий випадок, як підкреслює Мартин, не поодинокий. По багатьох із них відкриті кримінальні провадження.

Нагадаємо, 2 квітня Кабінет Міністрів України отримав зобов'язання відновити виплату пенсій на окупованій території Донбасу і навіть виплатити пенсіонерам заборгованість. Таке рішення прийняв Київський апеляційний адміністративний суд.

Міністерство юстиції оскаржить у Вищому адміністративному суді України рішення Київського апеляційного адміністративного суду про необхідність здійснення соціальних виплат на окупованих територіях Донбасу.