Про це в блозі на "ЛIГАБiзнесIнформ" пише співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

"Значення ядерної генерації для економіки України зросла в останні роки. Якщо протягом 2015-16 рр. Частка елекроенергіі, виробленої АЕС, протягом тривалих періодів трималася на значеннях вище 50%, то зима 2016-17 рр принесла нові "рекорди". На тлі дефіциту антрациту частка "Енергоатома" перевалила за 60%. В той же час, істотно зросли і ризики функціонування ОЕС країни в рамках введеного урядом "особливого періоду". Зокрема, гарячий резерв ТЕС знижений з 1000 до 500 МВт, що не покриває дефіциту при аварійному відключенні одного блоку мільйонника на АЕС", – написав він.

При цьому, за прогнозами Дмитра Марунича, ситуація може загостритися вже в найближчі місяці.

З початку червня АЕС України через планові ремонти не зможуть забезпечити профіцит потужності для вироблення електроенергії. Традиційно знизиться частка гідрогенераціі з поточних 9-9,5% на тлі високої води, до 6-6,5%. Саме остання в даний час при дефіциті вугілля на ТЕС покриває піки споживання в ОЕС України,
– зазначив він.

Крім того, як зазначає експерт, торішня статистика свідчить про суттєве підвищення рівня аварійності на об'єктах "Енергоатому".

"Так, в 2016 році АЕС України одинадцять разів виводили блоки під позапланові ремонти загальною тривалістю 148 діб. У 2015 році таких ремонтів було всього сім, в 2014 році – шість, в 2013-му – жодного", – написав він.

В результаті, за словами Дмитра Марунича, при зрослої частці АЕС в обсязі виробленої електроенергіі енергобезпечність України потрапила в пряму залежність від стабільної роботи АЕС. "На практиці, як бачимо, до стабільності там далеко", – резюмував експерт.