Співпраця України та Міжнародного кримінального суду (МКС), відомого також як Гаазький трибунал, стає більш інтенсивною, про це йдеться у статті Наталії Лебідь "Як відправити Путіна до Гааги".

"Наприкінці листопада, – пише автор, – генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в Гаазі визнали докази військових злочинів Росії проти України достатніми.

В офісі прокурора МКС ми розглядали докази того, як під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні сили Збройних сил РФ в тил наших військ, порушила домовленість про "зелений коридор" для відступу наших військових, які перебували в меншості у 18 разів, а також маскувала свою техніку під українську,
– зазначив він.

Луценко також додав, що Україна надала МКС інформацію про страти, тортури і викрадання людей російськими найманцями.

Все це підпадає під визначення військових злочинів та злочинів проти людяності. Наші докази визнані дуже серйозними. Далі будуть офіційні процедури МКС та Офісу прокурора. Вони можуть продовжуватися тривалий час.

Водночас із цим Луценко заявляє, що наша держава ратифікує Римський статут, як тільки МКС "доведе свою ефективність при розгляді справ Євромайдану, анексії Криму і російської агресії на Донбасі".

Читайте також: Путін виводить Росію з угоди про Гаазький трибунал

Нагадаємо, що Римський статут – це угода, згідно із якою 120 держав світу започаткували Міжнародний кримінальний суд. Україна є підписантом статуту, але вона не належить до кола країн, які вже пройшли його ратифікацію. До ратифікації Римського статуту всередині України ставлення – неоднозначне. Експерти знаходять аргументи як на користь цього, так і проти. Більше подробиць з цього приводу можна дізнатися з публікації.