14 липня 2016 року законодавчий акт був ухвалений Верховною Радою, а 3 серпня його підписав Президент України Петро Порошенко.

Цей закон, зокрема, передбачає:

- чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;

- впровадження обов'язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

- запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

Читайте також: Що зміниться у видачі внутрішнього біометричного паспорту: коротко і зрозуміло

Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України відцифровані відбитки пальців рук вноситимуть лише за згоди особи.

Внутрішні паспорти тепер видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Паспорт оформлюватимуть на 4 роки особам, які не досягли 18 років, решті – на 10 років. Нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату).

Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не робитимуть відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя видаватимуть свідоцтво про шлюб. Важлива деталь – у паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудовано безконтактний електронний носій, до якого вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.