Переговори щодо узгодження всіх пунктів документу завершились ще минулого року. На разі дипломати збираються попередньо підписати документ. Україна і Євросоюз оцінюють технічне узгодження документу як перехід взаємин на якісно новий рівень.

“Це дуже великий крок. З юридичної точки зору - це технічний процес. Але це фактично ставить точку у багатьох дискусіях, які велися як всередині України, так і в Європі щодо того, де знаходиться Україна. Отже, Україна, безумовно, знаходиться в Європі”, - каже співдоповідачка ПАРЄ Майліс Репс.

“Це для нас дуже важлива віха у нашому просуванні по європейському напрямку. Звичайно, це одночасно такий і сигнал, і виклик для України, тому що в самій угоді закладено достатньо багато речей, які Україна після цього повинна достатньо швидкими темпами зробити”, - каже віце-прем`єр-міністр України Валерій Хорошковський.

Після парафування документ готуватимуть до підписання. Втім, для Європи, окрім інтеграційних бажань потрібно бачити верховенство права, дотримання прав людини та розвиток демократії в Україні. А ще - чесні парламентські вибори.

“Про підписання взагалі не йдеться, йдеться про парафування, а от підписання можливе тільки після проведення виборів, якщо воно взагалі буде можливим - якщо ці вибори пройдуть у більш-менш коректній обстановці”, - каже політолог Віктор Чумак.

Нагадаємо, у своїй останній резолюції Європа жорстко розкритикувала дії влади та заявила про відсутність чесного правосуддя та порушення прав людини. Після моніторингу виконання резолюції, що завершився напередодні, співдоповідачі ПАРЄ зазначили - Україна має ідеї, як покращити ситуацію, але погано справляється з виконанням. Разом з тим, представниці ПАРЄ висловили бажання бачити Україну у ЄС.