Про це повідомила прес-секретар представника від України, другого Президента Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.

Итоги видеоконференции Трехсторонней контактной группы с представителями так называемых «ДНР» и «ЛНР».Украинская сторо...

Posted by Dariia Olifer on 14 квітня 2015 р.

"Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери з Центру з контролю і розмежування, а також представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти можуть бути розгорнуті в найбільш проблемних точках, в тому числі, в Донецькому аеропорту і н.п. Широкине", — зазначила вона.

Оліфер наголосила, що під час відеоконференції було підкреслено, що українська сторона не може констатувати деескалації ситуації на Донбасі, оскільки за минулу добу загинули 6 українських військових, 12 військовослужбовців поранені і було зафіксовано більше 100 обстрілів.

У сформованій ситуації українська сторона пропонує, зокрема, підписати план щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше 100 мм. "Цей пункт — продовження ініціативи міністрів закордонних справ нормандської четвірки, яка була озвучена на зустрічі в Берліні, 13 квітня", — написала вона.

Також Київ пропонує провести демілітаризацію Широкиного, що поблизу Маріуполя, "тобто взаємне відведення збройних підрозділів з цього населеного пункту" і обов'язкову присутність у цьому селі представників місії ОБСЄ.

Читайте також: Бойовики знову інтенсивно обстріляли Піски, — штаб АТО

Крім цього, українська сторона наполягає на можливості доставки Україною гуманітарної допомоги в Донецьк і Луганськ.

Оліфер написала, що "на жаль, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" проявляють себе як неконструктивні переговорники".

Також в інформації підкреслюється, що Україна готова брати активну участь у створенні підгруп з безпеки, політичних, економічних і гуманітарних пунктах Мінського договору.

Нагадаємо, у місії ОБСЄ також закликали сторони конфлікту демілітаризувати Широкине, припинити зіткнення і допустити у населений пункт спостерігачів.