Наводимо окремі уривки публікації, переклад яких опублікований на сайті InoPressa.

Українці вірили в те, що президент Петро Порошенко виведе країну з кризи, відмовиться від власних інтересів в бізнесі, як він обіцяв перед обранням, і зможе переконати інших економічних магнатів в тому, що через десятиліття розграбування країни на перше місце потрібно поставити інтереси народу і держави.

"Але з появою нового уряду в Україні ця надія лопнула: новий Кабмін складається з вірних соратників Порошенка і ніхто з них не те що не здатний, але навіть не зацікавлений проводити зміни в Україні", шкодує оглядач Tagesanzeiger Цита Аффентрангер.

На її думку, більш вдалих кандидатур було чимало, наприклад Наталія Яресько.

"Драматизм того, що відбувається в Україні, в тому, що невелика шайка продовжить керувати країною в політиці та економіці в ім'я власних інтересів, а закулісні домовленості залишаться більш важливими, ніж добробут держави", — йдеться в статті.

Читайте також: Чергова стаття The New York Times про корупцію в Україні: головні цитати

Українці вже двічі виходили проти цієї клептократичної системи на вулиці. Але українські політики не використовують ці можливості, щоб почати реальні зміни в бік більшої прозорості та демократії, маючи широку суспільну підтримку і опору на Захід.

Тим часом європейці і американці чимало інвестували в Україну в останні два роки. Захід прийняв на себе значні витрати, а також пішов на відкритий політичний конфлікт з Росією, яка бажає зберегти свій вплив в Україні, зазначає автор.

Як зазначає оглядач Tagesanzeiger, "Україна за Петра Порошенка починає все менше відрізнятися від старої системи, з якою хотів покінчити Майдан, і замість сучасної і орієнтованої на Європу держави вона ризикує знову стати звичайною пострадянською країною". Звичайно, не такою поганою, як Росія чи Білорусь, пише Аффентрангер, але і не кращою: корумпованою, недемократичною і, як слід побоюватися, все більш авторитарною.

Читайте також: Дії Порошенка — це самогубство для України, — Corriere della Sera