Нещодавно МВФ попередив, що фінансова криза в Греції, Португалії, а також Ірландії, може поширитися на інші країни єврозони і Східну Європу.

Вітчизняні експерти відзначали, що зони ризику можуть негативно впливати і на українську економіку, на зменшення нашого експорту, а значить - на потенціал зростання. Зниження ділової активності в Японії і Північній Африці вже негативно вплинуло на Україну - темпи зростання її промвиробництва в квітні знизилися до рекордно низьких 4,9%, тоді як місяцем раніше вони досягали 8%. Це найнижчі темпи приросту з моменту завершення кризи - з листопада 2009 року.

Деякі експерти згодні з тим, що сьогодні можлива друга хвиля кризи, і якщо у світі відбудеться серйозна загроза, то це стане для України спусковим гачком.

Ймовірність оголошення Україною дефолту і так, за деякими оцінками, становить 50%, тому фахівці закликають зменшити темпи запозичень.Першою в Євросоюзі державою, яка не виконала договір щодо отримання позики, за версією компанії, може стати Греція. В даний час парламент Греції обговорює програму, що передбачає різке скорочення держвитрат і масштабну приватизацію.

Однак, на думку інвесторів, не одна лише Греція може бути загрозою для фінансової стабільності єврозони. У десятку європейських економік з тяжким борговим тягарем також увійшли Італія, Португалія, Іспанія і Угорщина.

Рейтинг був складений BlackRock за даними на червень, уже багато років є головним джерелом інформації для трейдерів, що займаються купівлею-продажем суверенних облігацій. Він складається на основі інформації щодо рівня держборгу країни, стабільності її фінансової системи і кредитних інститутів.