Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру Політика Микола Давидюк, коментуючи результати зустрічі "нормандської четвірки", яка відбулася 19 жовтня в Берліні.

За його словами, виборчий процес на окупованих територіях можна починати тоді, коли в Донецьку можна буде провести зустріч в такому форматі, який був 19 жовтня в Берліні. Тобто за участю Меркель, Олланда, Порошенка і Путіна. До тих пір, поки там не буде вирішена повністю проблема безпеки, проводити вибори не можна.

Не можна проводити вибори на їхніх умовах: тижнева тиша, а далі Меркель і Олланд це перекинуть на Путіна і поїдуть до себе займатися виборами. Тому Україні треба мобілізуватися, стояти на своєму і добиватися реального логічного вирішення ситуації,
– зазначає політолог.

Крім того, вважає Давидюк, є ще одна загроза, пов’язана з посиленням місії ОБСЄ, про яку домовилися учасники зустрічі. Хоча місія і міжнародна, до її складу Москва може "пропхати" багато військових, лояльних до Росії. Приміром, сербів, вірменів.

Читайте також: Важкі переговори: про що домовилися лідери "нормандської четвірки"

Тому, переконаний експерт, хоча поки немає альтернативи Нормандському формату, Україні треба виступати з ініціативами створення інших форматів переговорів по врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі.

"Замість Нормандського формату треба створювати антипутінську коаліцію, до якої б увійшли всі країни Скандинавії, Балтії, Польща, інші країни Східної Європи, які залежні від російського газу, і якими Москва хоче маніпулювати", – підкреслює Микола Давидюк.

Нагадаємо, за результатами зустрічі в Нормандському форматі її учасники затвердити основу проекту "дорожньої карти", яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Вони також погодились на посилення озброєної місії на окупованій території на сході України.