Про це він розповів під час зустрічі з учасниками Draper Hills Summer Fellowship, написав у своєму Facebook журналіст "Української правди" Сергій Лещенко.

На питання про те, чи може накопичена інформація про користувачів бути використана проти самих цих людей, Шмідт відповів:

"Google зберігає інформацію про ваш пошук від 12 до 18 місяців після того, як ви його зробили. Він не зберігає інформацію 5 років. Google має дуже суворі правила щодо доступу до цієї інформації, вони дуже чутливі щодо персональної інформації. Якщо уряд хоче отримати цю інформацію, це дуже непросто зробити – і це можливо лише через проходження передбачених законом формальностей".

Він зазначив, що влада України намагалася отримати в Google інформацію про користувачів.

"У Google є сейлзофіс в Україні, і представники влади приходили до нас, аби ми надали інформацію про користувачів, але сейлзофіс сказав, що вони цим не займаються", - сказав Шмідт.

Голова ради директорів Google рекомендував усім користувачам Gmail мати дворівневу веріфікацію доступу до пошти, "аби бути впевненим, що між вами і вашою скринькою немає когось ще".

Шмідт також сказав, що Google "не є нейтральним, ми віримо в силу індивідууму, в прозорість і демократію".

"Коли ми працювали в Китаї, до нас постійно дзвонили люди із влади і вимагали зняти інформацію – переважно ту, яка компрометувала Комуністичну партію. Ми вели ці багатогодинні переговори, і зрештою Google переїхав з Китаю в Гонконг", - сказав він.

Зараз Google недоступний для користувачів у Китаї, як і Facebook, Youtube та Twitter.