"Стислий природний газ, зріджений природний газ є вельми перспективними паливами в Україні і ми очікуємо зростання ринку цих палив мінімум на 30-40%. За різними оцінками на даний момент в Україні переобладнано від 10 до 15% транспортних засобів на альтернативні види палива такі як стислий природний газ і зріджений природний газ", - каже президент Асоціації "Газові трейдери України" Роман Сторожев.

До того ж, експерти спростовують міф про те, що автівки, заправлені газом, можуть вибухнути. За їхніми словами, машини, які працюють на газу, навіть безпечніші за свої бензинові аналоги.

"Щоб газовий автомобіль загорівся. Цього значно складніше добитися, чим бензиновий. Тому що концентрація пари газу в повітрі, вона повинна бути більше, ніж концентрація пари бензину. Якщо не дай Бог, щось відбувається, то електроніка або механіка все повністю відсікає", - каже директор "АВТОГАЗ Глобал" Михайло Яковенко.

Разом з тим, за словами фахівців, перехід на газове пальне має і низку своїх недоліків. Зокрема, висока вартість якісної газової апаратури та її встановлення - від 5 тисяч гривень. Відповідно, з підвищенням попиту ціни також зростатимуть. Крім того, автомобілістам, що зважилися на переобладнання, доведеться частіше міняти повітряний фільтр. Крім того, сповільнюється розгін машини, максимальна швидкість може знизитися на 10%. Проти переходу на газ свідчить і нерозвинена мережа газових заправних станцій в країні, у порівнянні з традиційними АЗС.