План приватизації на 2015 рік

За його словами, список Кабміну із підприємствами, які підлягають приватизації цікавий тим, що у ньому є об'єкти, які заборонені до приватизації.

Реприватизація передбачена чинним законодавством, це коли об'єкт за певних умов не виконання зобов'язань чи порушень, забирається у державну власність і повторно перепродається. Яскравим прикладом реприватизації є повторний продаж "Криворіжсталі".

Приватизація ОПЗ

ТОВ "Нортіма" є у підпорядкування структур Фірташа. На жаль, держава не створила умов, щоби вони (Фірташ та Коломойський) на відкритому прозорому конкурсі конкурували і заплатили якомога більше – вони будуть впливати на різні гілки влади.

"Якщо держава прийме політичне рішення відкрито і прозоро продати ТОВ "Нортіма", то його дійсно можна продати, але поки що цього не спостерігається. А все тому, що вплив олігархів настільки великий, що вони цього не дозволять зробити", — розповів Бондар.

Ринок на дні

На його думку, крім українських олігархів, мало ймовірно, що ще хтось захоче купувати держоб'єкти. В Україні є альтернативний орган, який займається продажем не державного, а приватного майна – Фонд гарантування вкладів, який реалізує майно більше, ніж 50 банків.

Проте, на жоден банк не знаходиться інвестора для поліпшення його фінансового стану,
— сказав Бондар.

ФДМУ

Фонд державного майна України, за словами екс-голови ФДМУ, єдиний орган центральної влади, який сьогодні очолює фахівець, який має досвід роботи у цій галузі. Він професіонал, але йому не дають можливостей продемонструвати себе у роботі.

"Можливо Міністерство економіки і хоче підпорядкувати ФДМУ, але є питання Конституції і там жодного слова про Мінекономіки не має", — сказав Бондар.