Такі дані озвучили на галузевому форумі, котрий зібрався у Києві для обговорення тенденцій, проблем та перспективи бізнесу майбутнього.

Крім того, на форумі представили низку розробок, як наприклад інтелектуальний дефібрилятор, який вже встановлений на Міжнародній космічній станції. До його розробки доклали руку й українські інженери. Він не просто дозволяє відновити роботу серця, але й забезпечує зв'язок з клінікою.

Читайте також: На 3D-принтерах будуть друкувати людські органи

Також тут представили спортивний трекер для плавців. Ідея народилася у ліванської спортсменки, а реалізували її українці фахівці. Тепер він показує швидкість, стиль плавання, відстань і рахує пульс.

Розробники показали і справжню знахідку для депутата – електронна система засідань та голосування.

Цю унікальну систему вже використовують у комітетах Верховної Ради. Жодного кнопкодавства і паперових документів. Натомість повна автоматизація, підзвітність і прозорість.

Головне завдання України і наших інженерів – це можливість придумувати в цих трендах свої нові ходи і можливість поєднувати кілька трендів відразу. Це те, що дає цифрову трансформацію бізнесу,
– розповів директор Асоціації "ІТ України" Віктор Валєєв.

Проте найбільшою проблемою українського ІТ є регулярні обшуки з боку правоохоронців.
Це відлякує інвесторів і змушує емігрувати програмістів. Лише за останні два роки Україну залишили 9 тисяч програмістів.