Любили українці палити дідуха, так задобрювали духів предків.

"Перед новим роком спалювали дідуха. Уявіть собі, біля кожного двору викладається хрест і спалюється. Все старе відходить, а все нове приходить з новим роком", - каже представник центру фольклору та етнографії Інституту філології ім. Т.Г. Шевченка Олексій Доля.

Здавна саме на Маланку українці влаштовують театралізоване дійство - вертепи з янголом, чортом та царем Іродом. Сучасні актори ладні вкотре перегравати різдвяні сцени.

Щедрувальникам українці раділи споконвіку, кажуть дослідники народних традицій. Адже у народі вірили: те, що бажають щедрувальники, обов`язково має здійснитись.

"Відкрити двері, впустити щедрувальника, це собі ж на краще. Ми в містах залякані, зашорені кодовими замками боїмося, щоб до нас не прийшли оті незвані гості", - каже завідувач кафедри фольклористики Інституту філології ім. Т. Г. Шевченка Олена Івановська.

За щедрою кутею, християни святкують День Святого Василя. Його вважають покровителем хліборобів і тому саме цього дня оселі засіваються збіжжям, щоб увесь рік був вдалим на врожай.