Справжнім героєм змагання IPSC став харківський стрілець Олександр Шимченко. У відкритому класі з мінімальним відривом від чемпіона він виборов срібло, а в дуельному чемпіонаті довів, що по праву є кращим стрільцем світу, вибивши з турнірної сітки всіх суперників і завоювавши золоту медаль.

Чемпіонат світу з практичної стрільби з рушниці (IPSC Shotgun World Shoot) проходив з 19 по 30 вересня 2012 року, в угорському місті Дербецен.

У складі більше 50 команд, з більш ніж 20 країн світу, у чемпіонаті взяли участь 440 спортсменів. Україну представляли 13 стрільців.

Змагання проходили в чотирьох класах зброї - відкритому, модифікованому, стандартному і стандарт-мануал.

У відкритому класі українська збірна у складі Ігоря Брагінського, Віталія Васіна, Олега Кленова і Олександра Шимченко завоювала бронзову медаль з 4914.76 очками.

А в особистому заліку харківський спортсмен Олександр Шимченко, випередивши більше 200 стрільців з усього світу, настріляв 1731.90 очок, що принесло йому друге місце на п'єдесталі і срібну медаль.

Від чемпіона у відкритому класі словака Івана Хоса українця Шимченко відокремлює всього 10 очок (0,57%).

У стандартному класі Україну представляли Ігор Загурний, Олександр Замерец, Віктор Лях і Юрій Нагірняк, команда зайняла 5-е місце. У класі стандарт-мануал Сергій Стрельцов в особистому заліку зайняв 15 місце.