У той же час в контракті, копією якого мають УН, у статті "Порядок розрахунків", йдеться про те, що поставляється електроенергія повинна бути оплачено. У п. 3.10.1 договору сказано, що "Не пізніше 27 числа місяця, що передує розрахунковому періоду, покупець проводить оплату 50% вартості узгодженого в щомісячному угоді кількості електроенергії шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця". Ще 30% покупець перераховує не пізніше 10-го числа розрахункового періоду, і решту суми - до 23 місяця, наступного за розрахунковим. Нагадаємо, покупцем є дочірнє підприємство ВАТ Інтер РАО - ТОВ "ЦОР", продавцем - ГПВЕД "Укрінтеренерго".

Керівник Всеукраїнської енергетичної асоціації, екс-міністр енергетики Іван Плачков, коментуючи питання заборгованості, заявив, що поставки електроенергії до Криму також глибоко збиткові для України.

"Укрінтеренерго купує електроенергію в Росії по 80 коп. / КВт / год, продає "Енергоринку" по 85 коп., заробляючи 5 коп. Потім купує електроенергію у "Енергоринку" по 98 коп. і продає її в Крим по 79 коп., втрачаючи по 19 коп. на одному КВт / год ", — сказав Плачков.

Він вважає, що Україна в змозі обійтися без російської електроенергії.

"Зараз необхідно терміново зробити дві речі - розпаралелити енергосистеми України і Росії та припинити купувати в РФ електроенергію, продавати її у Крим самостійно", — сказав він.

Нагадаємо, минулого тижня в ході години запитань до уряду народний депутат Павло Пинзеник ("Народний фронт") повідомив, що державна компанія "Укрінтеренерго" недоплатила в ДП "Енергоринок" понад 300 млн грн (станом на 6 лютого) за електроенергію, поставлену в окупований Крим у січні і взагалі не розрахувалася за лютневі поставки.

Як повідомлялося раніше, поставки електроенергії до Криму з 2015 року здійснюються в рамках скандального контракту, підписаного "Укрінтеренерго" за дорученням міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, і пов'язані з не менш скандальним контрактом на імпорт російської електроенергії.

За підсумками січня, коли країна почала імпортувати електроенергію, обсяги вироблення українських ТЕС впали на 16%, а обсяги падіння закупівель українського вугілля співставні з місячним виробництвом шахт Львівсько-Волинського басейну.

У ході службового розслідування Кабінету Міністрів щодо контрактів з РФ, за словами нардепа Пинзеника, виявлені ознаки державної зради.

Народні депутати Олег Мусій, Вікторія Войціцький і Юрій Левченко подали депутатські запити щодо контрактів. Міністр енергетики Володимир Демчишин продовжує наполягати на тому, що закуповувати російську електроенергію вигідніше, ніж українську, і що укладені контракти в цілому вигідні Україні. У той же час міністр не оприлюднив контракти. Дані службового розслідування за контрактами, проведеного кабміном за дорученням Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, поки не оприлюднені.