Руйнування, спричинені негодою, є вікном у майбутнє, пов'язаним зі зміною клімату, пише у своєму блозі на The Week Раян Купер.

Читайте також: "Втікайте негайно": як Техас рятується від руйнівних повеней після Харві

Подібні природні лиха відбуватимуться все частіше, якщо людство не скоротить викиди в атмосферу парникових газів. Це не означає, що причиною Харві, однозначно, стала зміна клімату, йдеться у публікації. Однак вже сьогодні наука про клімат з великою часткою вірогідності передбачає збільшення ймовірності екстремальних погодних явищ, викликаних підвищенням температури.

Америка, за словами Купера, має низький рівень підготовки до повеней, особливо на півдні країни, де дренажні та інші елементи інфраструктури захисту від повеней часто погано спроектовані і ще гірше обслуговуються.

У зв'язку із цим, журналіст акцентує увагу на нещодавньому рішенні Дональда Трампа щодо виходу із Паризької кліматичної угоди. Якщо наслідки такого кроку глави Білого дому не будуть відразу відчутні для громадян США, то зовсім "свіжа" заява, зроблена американським лідером напередодні урагану Харві, може мати катастрофічний ефект. Йдеться про намір Трампа відмінити розпорядження президента Обами, згідно з яким під час будівництва споруд, які фінансуються страховою федеральною програмою, потрібно враховувати зміни клімату, і вони повинні зводитися в місцях, захищених від повеней.

У цьому весь Трамп – колосальний, майже неймовірний ідіотизм у кожній ситуації. Але в цьому випадку потрібно зрозуміти, що бездіяльність щодо зміни клімату створює для Сполучених Штатів загрозу фізичного спустошення,
– констатує Купер.

Читайте також: Потужний ураган Харві налетів на ще один американський штат

Нагадаємо, 26 серпня на американський штат Техас налетів руйнівний ураган, якому дали ім'я Харві. Він спричинив катастрофічну повінь у Х'юстоні та за декілька днів забрав життя 30 осіб, тисячі жителів міста були змушені покинути свої будинки. Наразі збитки від стихійного лиха вже оцінили у 30 мільярдів доларів.