Вже півроку комісія відбирає керівництво Державного бюро розслідування – українського аналогу ФБР. Успіхів не багато. Однак, члени комісії переконують, що винні не вони. А Міністерство юстиції, охорони здоров'я. Бо зволікали з документи, які необхідні аби майбутніх головних детективів країни на поліграфі.

Порядок був затверджений відповідною постановою Кабінету міністрів в нас є вже підстави для того, щоб розпочати цей етап конкурсу,
– заявив голова конкурсної комісії з обрання керівництва ДБР Роман Майданик.

Тепер папери готові. Однак, виникла чергова перепона. Треба обрати компанію, що проведе перевірку на поліграфі. Для цього створили робочу групу всередині комісії. Експерти побоюються, що навіть у чесних торгах, перемогти може компанія, з якою пов'язані учасники конкурсу.

Читайте також: Чи стане ДБР черговою брехнею політиків про "чесність та прозорість"

На перевірку грошей в держави вирішили не просити. А звернутись до міжнародних донорів. Тож тепер до 10 днів чекатимуть відповіді. Щоб не затягувати конкурс ще більше, поміняли місцями етап поліграфу та етап люстрації. З нею теж проблема. НАЗК ще не перевіряли трьох кандидатів.

Поки буде йти ще перевірка на поліграф, після цього ми ще захочемо повторну співбесіду, за цей період вона точно завершиться, але зараз ми вже чекаємо місяць і всі кажуть "чому комісія не працює", ми спеціально внесли зміни до регламенту, щоб ніщо не призупиняло нашу роботу,
– розповіла член конкурсної комісії з обрання керівництва ДБР Наталія Севостьянова.

Новостворений орган має запрацювати вже восени. Однак сьогодні у ДБР немає навіть керівництва. Раніше, експерти реанімаційного пакету реформ заявляли, що комісія залежна від влади. І що конкурс затягується, бо ДБР має забрати функцію розслідування у Генпрокуратури.