Москва і Анкара посварилися торік, коли турки збили російський літак Су-24, який вдерся на їх територію. Росія вимагала вибачень та компенсації і помстилася санкціями. Туреччина заявляла, що вибачатися мають не вони.

Перший крок до примирення зробила Анкара. За версією Кремля, турецький президент написав Путіну листа із вибаченнями. Хоча турецька сторона запевнила, що йшлося лише про скорботу. Після цього президенти 40 хвилин говорили по телефону та домовилися про нормалізацію двосторонніх відносин. Опісля Путін зняв заборону на продаж путівок до Туреччини.

Читайте також: Туреччина і Росія: хто кого переграв?

Турецька економіка втратила багато прибутків без російських туристів, а в Росії поменшало дешевих туристичних путівок. Відпочивальники із США та Євросоюзу в Туреччину їдуть неохоче через загрозу терактів. Російського туриста цим, схоже, не злякати.

Заборону на путівки Москва скасувала на фоні кривавого нападу на аеропорт Ататюрка у Стамбулі. Хоча раніше офіційною причиною заборони була якраз загроза безпеці росіян.

Країни домовились про відновлення торгівлі між країнами. Однак економіка не єдина причина, яка змусила Анкару помиритись із Москвою. Сварка із Кремлем фактично відрізала Туреччину від Сирії. В той же час посилили свої позиції сирійські курди. США та Росія вважають їх одними із найефективніших елементів у боротьбі з Ісламською державою. Помирившись із Путіним, президент Туреччини розраховував на те, що Москва послабить підтримку курдів.

Читайте також: Чому Путін раптово став миролюбним: думка експерта

Керівництво Росії розуміє, що вибачення Ердогана було вимушеним, а не від щирого серця. Турецький президент потрапив у скрутне становище через Сирію та зрозумів, що без Роії вони не виплутаються.

Останнім часом в Анкари загострились суперечки зі США та Євросоюзом. Тому для посилення свого впливу Ердоган шукає друзів. Крім Росії, нещодавно помирився з Ізраїлем. Однак це не означає, що Туреччина взяла курс на схід, запевнили експерти. На заході в Ердогана свої інтереси. Зокрема, плани на безвізовий режим з ЄС.