Траса змагань повністю природна, її протяжність майже 3 кілометри. Старт починається в одному з мальовничих місць південного берегу на висоті тисячу метрів над рівнем моря.

“Скельні ділянки є, схили, трава, ґрунт є, камені великі, і закінчується це все таким трампліном, досить серйозним рівнем стрибка”, - розповідає голова громадської організації екстремальних видів спорту Юрій Павлов.

“Траса досить цікава, на трасі дуже багато швидкісних ділянок, на початку є технічні повороти, дуже багато контр-ухилів. Якщо доопрацювати трасу, можна буде порівняти з рівнем чемпіонату Європи”, - зазначив учасник змагань (м. Санкт-Петербург, Росія) Максим Фролов.

Цією стежиною навіть йти важко, а їхати велосипедом здається неможливо. Окремі ділянки мають кут 60 градусів, проте учасники змагань примудряються проїхати їх за лічені хвилини на шаленій швидкості. В середньому повний спуск займає 4,5 хвилини, а швидкість сягає 50 кілометрів за годину. Щоб убезпечити себе від травм, кожен велосипедист має обов’язковий комплект захисного спорядження.

“Це захист грудей, спини, основних суглобів, ліктів, коліна захищають”, - каже учасник змагань (Херсон) Дмитро Солдатов.

Мінімальна ціна спорядження - 2-3 тисячі гривень, ще стільки ж, але у американській валюті, треба викласти на велобайк. Для складної траси в дисципліні “даунхілл” - швидкісний спуск, підходять лише професійні гірські велосипеди, прилаштовані до важких умов експлуатації.

“Завдяки задній підвісці велосипед чудово проходить всі нерівності і складні ділянки траси, тому що заднє колесо амартизоване, за допомогою чого не втрачається контакт з дорогою - краща керованість і краще можна гальмувати”, - каже учасник змагань ( м.Ялта) Владислав Кротевіч.

Учасники змагань поділені на групи за віком та статтю, наймолодшому немає й 18, найстаршому вже 40. А от у жінок конкуренції на змаганнях не було. На змагання приїхала лише одна учасниця з Росії.

“Мені завжди подобалося все незвичайне, якраз те, що дівчат мало приваблює, просто цікаво і менше конкуренції”, - сказала учасниця змагань (м. Санкт-Петербург, Росія) Дар’я Літвінюк.

Після кримського етапу, велосипедисти зберуться на наступний, але вже в Полтаві.