До початку окупації Анжела із Шахтарська справно сплачувала позику. Коли ж місто захопили бойовики і банки припинили роботу, внести гроші на свою кредитку уже не могла. Тоді банкам було до неї байдуже. Тепер же, після переїзду до Ужгорода, про позичальницю раптом згадали — телефонують з Києва і вимагають сплатити заборгованість.

Сім'я Сніжани взяла іпотечний кредит у Донецьку. Аби сплатити 30% першого внеску, продала власну однокімнатну квартиру. У борг взяла 290 тисяч гривень на 15 років. Квартиру мали здати ще торік у березні, але через війну цього досі не сталося.

Ситуацію з грошовими кредитами людей, які живуть чи жили в зоні АТО, регулює ухвалений Радою закон. За ним банкам заборонено стягувати пеню та штрафи. Якщо вони це роблять – треба йти до суду. Такі ж дії юристи рекомендують і Анжелі.

У випадку з іпотечними кредитами фахівці радять хіба що запастись терпінням. Якщо введення житла в експлуатацію затримується більш ніж на півроку, настають так звані кредитні канікули і позичальник отримує відтермінування.

Нагадаємо, у Житомирській області з переселенців вимагають гроші за соціальне житло.