У Нацполіціі поки не коментують конкретну мету хакерів, але схиляються до думки, що їхньою метою було уразити якомога більше об'єктів українського економічного сектору.

"Обрали компанію M.E.Doc, знаючи, що їх програма забезпечує більшість користувачів економічного сектору. Було розраховано на те, що всі договори укладені офіційно, ліцензії придбані і програма за замовчуванням увімкнена на автоматичне оновлення. Хотіли уразити таким чином якомога більше об'єктів", – підкреслив Демедюк.

Він зазначив, що представники компанії M.E.Doc заперечують будь-яку причетність до масової хакерської атаки і заявляють, що зацікавлені в розслідуванні і готові активно співпрацювати з поліцією.

Разом з тим, Демедюк наголосив, що розробники програмного забезпечення знали про вразливі місця їхньої системи. За його словами, у Нацполіції неодноразово наголошували на необхідності вжити відповідних заходів.

"Ми їх близько місяця тому попереджали про проблему, про те, що є вразливості захисту їхньої системи. На той час у нас не було таких підстав, як на сьогоднішній день, вважати, що їх можуть використовувати як джерело транспортування вірусу. Тому, згідно з нашим положенням, ми просто їх інформували про те, що необхідно вжити заходів. Вони на це не відреагували. Також нам стало відомо, що антивірусні компанії, які їх обслуговують, теж їх про це попереджали", – підсумував голова Департаменту кіберполіції.

Додамо, що 4 липня в Україні мав відбутися другий етап атаки вірусу Petya. Пік атаки планувався на 16.00. Однак ще до цього Кіберполіція заблокувала розсилку та активацію вірусу.