За 10 днів вони пройдуть 350 морських миль, маршрут лежить від Севастополя до Феодосії.

“Швидкість яхти залежить від вітру, можна перемогти і за мінімальної швидкості, але в нас обмежений час проходження дистанції. Яхта не може йти менше двох вузлів, тоді вона не перейде всю дистанцію в вказаний час”, - каже головний суддя змагань Едуард Юрченко.

Крейсерська яхта “Юнона” вже 30 років в складі Севастопольської вітрильної федерації. Серед учасників змагань вона - найстарша. Екіпаж яхти - офіцери та мічмани, а також офіцери запасу та ветерани українського флоту. Навіть штормове попередження перед стартом справжніх морських вовків не лякає.

“Для нас більш трагічна ситуація, коли не має вітру. Коли є вітер будемо боротися, і з вітром, і з дощем. Маже в кожній гонці таке відбувається і нас це не дивує, і не лякає”, - каже капітан яхти Юрій Наумов.

“Айя” представляє російський флот, яхта має назву однойменного мису в районі Балаклави. Екіпаж випробовує свої сили на змаганнях вже 19 років. Минулого разу перемога вислизнула в останні хвилини, тож завдання мінімум тепер - виграти.

“Ці змагання престижні. З 92 року яхта “Айя” бере в них участь, брала голубу стрічку – абсолютний чемпіон по швидкості, маючи перевагу в 10 годин, але поломка не дала можливості перемогти. Хочемо взяти реванш цього року”, - каже капітан яхти Валерій Зубков.

"Жінка на кораблі - погана прикмета" - цей морський забобон не про них. Єдиний жіночий екіпаж на змаганнях представляються севастопольські спортсменки. Вони вже 7 років разом ходять у море. У складі команди навіть срібна призерка олімпійських ігор.

“Наша традиція не брати чоловіків на яхту. Любимо в однакових футболках, покрасуватися також любимо”, - каже матрос Лілія Солохіна.

Фінішують учасники регати 4 липня в Севастополі. Окрім головного призу від командувача ВМС України, екіпажі виборюватимуть й звання ”Найкрасивішої яхти”, “Найбільш галантного капітана”, “Наймолодшого юнги” та “Міс Кубок Криму”.