Замість цього люди зібралися біля мечеті в селищі Ак-мечеть поблизу Сімферополя.

Акція, яка раніше збирала переважно молодь, цього року об’єднала людей різних поколінь. В минулі роки кримські татари викладали з свічок контур Криму, національний символ – тамгу та цифри річниці депортації. Цього року після молитви у мечеті, кожен присутній запалив свічку та поніс її до дому.

Один з учасників акції приніс з собою прапор України, чим викликав зацікавленість поліцейських. Чоловік пояснив, що підняв український стяг з чорною стрічкою – як знак скорботи та трауру за загиблими під час депортації.

Нагадаємо, 18 травня кримські татари вшановують жертв депортації 1944 року. Проте масштабні заходи можуть не відбутися через категоричну заборону самопроголошеної кримської влади. Раніше так званий глава кримського уряду Сергій Аксьонов скасував усі урочистості, мотивуючи це рішення заходами безпеки.

Єдине місце, де корінному народу Криму дозволили провести молебень - мусульманське кладовище Абдал у Сімферополі. Кримські татари також заявили - для безпеки відмовляються від проведення масових заходів. Жертв вшанують молебнем та покладанням квітів.