Почесні нагороди виготовляють зі срібла. Його, до слова, надсилають з усього світу. Були й випадки, коли срібло передавали і з окупованих територій.

Вручають ордени військовим, медикам, волонтерам чи журналістам, які працюють на Сході країни. У Маріуполі це робили вже в 22 раз.

Роман Синіцин приїхав до Маріуполя, аби представити публіці командира екіпажу вертольота Мі-8 Василя Мулика. Він мав отримати заслужену нагороду ще на попередній церемонії у Черкасах, та забрати орден зміг лише зараз, у Маріуполі.

31 серпня 2014 року, одразу після кривавих подій в Іловайську, його екіпаж отримав важливе завдання – забирати поранених. На той час бойовики вже добре навчилися збивати повітряний транспорт.

Це єдиний підтверджений випадок, коли по вертольоту був пуск ПЗРК і екіпаж завдяки своїм професіоналізму, вдачі та Богу зумів уникнути зіткнення з ракетою,
– розповів Роман Синіцин.

Серед дванадцяти нагороджених і заступник командира 72 ОМБр Валерій Гудзь. Його бригада зараз знаходиться у найпекельнішій точці зони АТО – в Авдіївці. Своїм учителем, наставником і навіть другим батьком називали його полеглі воїни-герої Андрій Жук (позивний "Мауглі"), та Андрій Кизило (позивний "Орел"). Офіцер каже – нагорода не державна, а від того її значення ще більше.

Для мене в цьому ордені мужність, героїзм і кров того особового складу, який воював зі мною з 2014 року,
– зазначив Валерій Гудзь.

Троє українських військових стали "Народними героями" посмертно. Олександр Вохрамеєв та Андрій Кулягин – танкісти 93 ОМБр, які під час бою прорвалися в тил терористів та билися з ними, поки не закінчилися боєприпаси. Їхній танк врешті підірвався на фугасі. Третій нагороджений посмертно – Роман Радівілов (позивний "Гюрза"), боєць 54 бригади, який загинув на Світлодарській дузі.

Читайте також: Бутусов розповів, за що ворожа спецслужба вбила полковника Хараберюша