Про це на прес-конференції "Нові податки і акцизи. Як буде виживати бізнес?" розповів президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе.

У проекті кодексу пропонується об'єднати єдиний соціальний внесок з податком на доходи фізосіб, аби ставка цього податку поступово зменшувалася. У 2018 році – це буде 32%, у 2019 – 28%, і до 2020 – 20%.

Ми вважаємо, що прийняття ліберального податкового кодексу дасть можливість отримати частку ВВП в Україні малого і середнього бізнесу на рівні більше, ніж 50%. На сьогодні Україна на європейському континенті найбільш в цьому сенсі відстає,
– підкреслив Катамадзе.

Разом з тим, наголошує Катамадзе, в кодексі пропонується вести поняття мікробізнесу і малого бізнесу, які платитимуть податки за різними ставками (мікробізнес – 8%, малий бізнес – 3%) і для яких буде встановлено річний оборот в 1 мільйон гривень і 5 мільйонів гривень відповідно.

Тому, якщо законодавці приймуть документ, то через півроку, з нового звітного періоду, в Україні запрацює нова система податків.

Нагадаємо, прийнятий Верховною Радою законопроект №5130, який передбачає підвищення "мінімалки" означає, що база оподаткування автоматично зросте, хоча самі податкові ставки не зміняться. Сума Єдиного соціального внеску (ЄСВ) до Пенсійного фонду дорівнюватиме 22% від" мінімалки " – відтепер це 704 грн на місяць, незалежно від отримання прибутку. Раніше розмір збору становив 352 гривні.

Читайте також: Нові податки. Як буде виживати бізнес?