Про це заявив в ефірі “Шустер LIVE Будні” народний депутат України фракції "Самопоміч" Тарас Пастух.

"Якщо людина пройшла бойові точки, стала ветераном, її не повинні футболити: йди в Мінсоцполітики за соцзахистом, чи в Міносвіти – вчитись, у центр зайнятості – знайти роботу. Повинна бути єдина структура, що запропонує увесь комплекс послуг: психологічних, соціальних, медичних", – вважає Тарас Пастух.

За словами народного депутата, сьогодні ветеранам дуже складно отримати від держави навіть існуючий комплекс допомоги: від оздоровлення до працевлаштування.

"Сьогодні ветерани не можуть отримати увесь спектр необхідних послуг: від медичного забезпечення до оздоровлення. Військові госпіталі не можуть займатися такими людьми, оскільки вони вже покинули лави ЗСУ, а в звичайних лікарнях нема спеціалістів, готових таким людям надати кваліфіковану допомогу . Інша проблема – це пільгові путівки, які ми виділяємо для реабілітації – вони не доходять до АТОшників і ці кошти наприкінці року залишаються невикористаними", – сказав Тарас Пастух.

За словами Тараса Пастуха, для покращення медичного захисту військовослужбовців пропонується внести зміни до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Йдеться про безоплатну висококваліфікована медична допомога для учасників АТО, які були демобілізовані чи звільнені у запас. До цього часу після звільнення з лав Збройних сил України учасники АТО мали право на отримання медичної допомоги лише в неспеціалізованих цивільних лікарнях, в яких відсутні спеціалісти в сфері військової медицини та відповідне медичне обладнання, необхідне для надання якісної медичної допомоги.