На цьому наголосив під час засідання постійно діючого штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій заступник Міністра – керівник апарату МОЗ України Василь Лазоришинець, передає прес-служба МОЗ.

У ході засідання було проаналізовано проблеми реабілітації поранених та учасників бойових дій. За даними Міністерства оборони України, за період АТО 1523 військовослужбовців евакуйовані до військово-лікувальних установ, із них 51 особа перебуває у тяжкому стані. Втрачено 79% ліжок для реабілітації поранених через ситуацію в АР Крим.

За словами директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, головного державного санітарного лікаря Міністерство оборони України, сьогодні 10 % військовослужбовців перебувають у важкому стані, 40 % – у стані середньої тяжкості і 50 % – у легкому, 26,7 % мають поранення голови, 57,3 % – кінцівок, 6,6 % – грудної клітки, 5,6 % – черевної порожнини, 2,4 % – шиї, 0,8 % – тазу і 0,6 % – хребта.

Щодо потреб у протезуванні та можливості підприємств української протезної галузі було зазначено, що за статистикою, 19 чоловік потребують протезування нижніх кінцівок, 4 – верхніх кінцівок та 5 – очей. Двом бійцям вже проведено операцію протезування.

Йшла мова і про відновлення навчальних програм та курсів військової хірургії у вищих медичних навчальних закладах, оскільки зараз в умовах АТО є гостра потреба у підготовці фахівців.

До слова, в зону Антитерористичної операції готують польовий госпіталь. Персонал навчають на Яворівському полігоні у Львівській області.