Найбільше їх було у Київській, Дніпропетровській, Чернівецькій та Тернопільській областях, — заявляють у Держархбудінспекції. Аби легалізувати свій будинок, потрібно звернутися до обласного Центру надання адміністративних послуг з необхідним пакетом документів.

Подані документи передають у ДАБІ. Там протягом десяти днів їх розглядають та безкоштовно реєструють декларацію. Один примірник залишають собі, а інший повертають власнику через ЦНАП. На основі цього документу Державний реєстратор оформлює право власності на будинок. Проте, узаконити можна не всі самобуди.

Під амністію підпадають індивідуальні (садибні) житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі і споруди тощо. І тільки ті, які були зведені в період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 і не порушують державних будівельних норм, щодо розміщення об’єкту. В цей час існувала досить складана дозвільна система, що завадила багатьом будувати легально. Аби врегулювати ситуацію і була запроваджена так звана "будівельна амністія".

У Держархбудінспекції нагадують, так звана "будівельна амністія" діє лише до кінця року. Обіцяють розглянути всі заяви та документи, які будуть подані до 31-го грудня.

Читайте також: В Україні стають популярними мобільні будинки