Не обійшлося без жартів та подарунків. Лікарі підкреслюють, таке спілкування - цілюще, бо допомагає дитині забути і легше перенести хворобу.

Не менше сюрпризів у книгарнях та видавництвах. Тут підготували цікаві книжки-іграшки, та навіть видання, які вміють розмовляти.

“Книжка має бути якісна, приваблювати дитину, привертати увагу дитини. Ясно, що це мають бути цікаві для дитини ілюстрації, щоб вона - читаючи разом з батьками цю книжечку потрапляла, власне, у той світ”, - каже арт-директор мережі книгарень Олена Дворецька.

Приєднуються до виховання молоді і великі промислові компанії. Дехто навіть організовує екскурсії на власне виробництво. У столиці, наприклад, малюки щоденно можуть на власні очі побачити як з’являються на світ їх улюблені солодощі.
Користь від таких екскурсій, кажуть на фабриці, - величезна.

“Наше завдання - в першу чергу показати дітям не просто процес виробництва, а забезпечити таку атмосферу, щоб наші діти відвідали не просто фабрику, а побували в країні солодощів, хорошого настрою. Багато наших екскурсантів після екскурсії уже планують приходити і працювати на фабриці”, - каже Олена Драгун.

Про активну позицію в житті молодого покоління говорять і чиновники. У профільному Міністерстві впроваджують програми підтримки дітей та молоді, відкривають нові школи та садочки, працюють над удосконаленням процедури усиновлення тощо. Результати революційних реформ обіцяють вже незабаром.

“Створена система роботи з обдарованою молоддю, яка враховує в першу чергу можливість розвитку дітей з малозахищених верств населення, чи значно більше, вже 2 рік поспіль кількість усиновлень вітчизняних перевищує кількість усиновлень європейських. Є ціла низка благодійних проектів, які спрямовані на захист дітей”, - каже міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

З надією дивляться в "дитяче" майбутнє і у представництві ЮНІСЕФ в Україні. Сподіваються - Україна скористається своїм головуванням в Комітеті міністрів Ради Європи і продемонструє, що уряд поставив на перший план питання захисту прав дітей.

“Турбота про дітей має бути не лише у цей один день на рік, це має бути щодня. Сподіваюсь, український уряд може прийняти на себе конкретні і серйозні зобов'язання перед міжнародним співтовариством, тому зараз є сприятлива нагода продемонструвати рівень зрушень у сфері забезпечення прав людей, дитячих прав”, - каже голова представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіе Мокуо.

Втім, реалії - не такі вже й оптимістичні, кажуть експерти. Нещодавно Комітет ООН з прав дитини висловив стурбованість тим, що нинішня адміністративна реформа може негативно вплинути на державну політику щодо дітей. Росте дитяча злочинність, наркоманія та алкоголізм. Наступний звіт про реалізацію Конвенції ООН про права дитини, Україна має надати в вересні 2018-го.