З виконання цього завдання регулятор почав наведення ладу на ринку комунальних послуг. Документ найближчим часом передадуть на затвердження уряду.

“У нас вийшло так, що для підприємств, які отримують ліцензії в обладміністрації, один порядок, а для ліцензіатів - другий порядок. Тому ці документи були відпрацьовані, і провели один порядок на тепло, один порядок на воду, на утримання житлових будинків”, - каже член НКРРКП Юрій Хіврич.

Та головне завдання, яке сьогодні стоїть перед регулятором - визначити собівартість кожної послуги, надання якої комісії доведеться регулювати. А в цьому питанні кожен учасник ринку дотепер ще керується власною логікою. І як кількість складових собівартості, так і їх вартість кожен виробник визначає на власний розсуд. Саме тому у тарифоутворенні сьогодні панує такий безлад.

“Ми збираємося розглянути суть всіх витрат, які складають ціну сьогодні. Теоретично, чим більше ось цих операцій виділено, тим точнішою буде собівартість. Є операційні моменти формування витрат. Тому будемо розглядати кожну складову собівартості крупними методами. І наша задача, коли йдеться про ідейні підходи і таке інше, умовно кажучи, тепер вже такого не буде, що один регіон на ту ж саму операцію витрачає більше грошей”, - сказав голова НКРРКП Валерій Саратов.

Нагадаємо, у липні поточного року Президент Віктор Янукович указом створив Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України. Згідно з документом, регулятор встановлюватиме тарифи на комунальні послуги. Крім того, контролюватиме дотриманням суб’єктами господарювання умов і правил здійснення певних видів діяльності у сфері теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення, передбачених ліцензіями.