Про це повідомляє Мінстерство екології.

Причини підвищеної смертності китоподібних поки що невідомі.

За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, спеціалісти Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) разом із провідними фахівцями Національної академії наук України вже досліджують питання смертності китоподібних.

Поки розглядається пару причин. Спеціалісти припускають, що найбільш імовірним є епізоотія вірусного або бактеріального характеру, хоч не виключають і можливі токсикологічні (отруєння забруднюючими речовинами) та інші причини.

Попередня оцінка фахівців також свідчить, що смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки, хоч поки що є значно меншим порівняно з відомими в окремі попередні роки випадками епізоотій та іншими випадками масової загибелі.

Ця проблеми морської фауни є не тільки в Україні, а у Румунії, Грузії та Росії.

Щоб запобігти великого масштабу проблеми, Мінприроди звертається до всіх громадян та громадських екологічних організацій з проханням при знаходженні на березі мертвого або помираючого дельфіна уникати фізичного контакту з ним через ризик зараження.

Також просять за можливості сфотографувати тварину з різних ракурсів, зафіксувати час знахідки та її географічні координати за допомогою системи географічного позиціонування (GPS) і негайно повідомити про знахідку фахівців Українського наукового центру екології моря.

Нагадаємо, наприкінці травня були зафіксовані випадки загибелі кількох десятків дельфінів в Кілійському районі Одещини через недбальство браконьєрів.